Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Het verloren land Marnix, de documentairemaker, komt Reinoud tegen in een kunstenaarskolonie in de bovengehuchten van Nuth. Ze houden er een eigen religie op na. Reinoud werkt... »
De Mythe Limburg Het ontstaan van een regionaal Limburgszelfbewustzijn en de integratie van Limburg in de nationale staat zijn twee zijden van dezelfde medaille / Ad Knotter,... »
Avebury Florian de Beaufort warmde zich nog eens een keer aan zijn houtkachel. Hij mijmerde voor zich uit; Dit was zijn stulpje, zijn thuis. Hier had hij lang naar g... »
Aubel Aubel is een plaatsje ten zuiden van de Voerstreek. Door oudere inwoners wordt er nog Limburgs gepraat. Men noemt dit Platdütsj. Marnix gaat opzoek naar dez... »
Het Woud ‘Het bestaat echt. Het Woud!’, riep de Utrechtse hoogleraar die dit onderzoek begeleidde quasiverwonderd.Hij doelde op het dorp Millen en het bijbehorend... »
Eindejaarsfeest ‘Iedere man draagt het eeuwige beeld van de vrouw in zich, niet van een of andere vrouw, maar van de vrouw. Dit beeld is van oorsprong onbewust, een oeroud... »
Millen Hij bekeek de meest westelijk gelegen kerk van Duitsland en hij trof een zaalkerkje aan. Dit oorspronkelijk vroeg-Romaanse zaalkerkje, gewijd aan Sint Nicola... »
Capita Selecta Ze waren bijeengekomen, de promovendi, op de 6e etage van Trans II, op de Uithof van de Universiteit Utrecht, faculteit theologie. De professor nam het woord... »
De Diana cultus De bokkenrijders vormen het einde van een lange lijn. Maar welke lijn? Dit boek gaat over de zoektocht naar de zogenaamde blue bowl (blauwe kom) oftewel de G... »
De tijdlijn / Annwn De schrijver (1966-*) heeft fysische geografie gestudeerd aan de Universiteit Utrecht en bekend met de omgeving van Terborgh. Het was zijn bos. Het bos dat h... »