Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Het lege midden Het meest curieuze was het lege midden, dat uiteindelijk niet leeg bleek te zijn. In het midden lag de Graalburcht van het Zelf. Dat is waar de bokaal, julli... »
Monografie van Spaubeek Spaubeek gaat mee in de vaart der volkeren. Het wordt bijna een agglomeratie van Geleen. Niet alleen via de bebouwing maar ook de mensen uit Geleen die zich ... »
Een week in Elsloo Elsloo is een klein plaatsje tussen Beek en Stein, aan de rand van het Maasdal. Het is een van de best bewaarde dorpen van het Maasdal. De oude kern met zijn... »
De Sunici De naamsverklaring van Schinnen, waartoe Wolfhagen en Nagelbeek behoren, is als volgt: ca. 1175 Schinne, 1208 Scinne, 1211 Skines. Oorspronkelijk een waterna... »
Landbouw in Spaubeek De meeste Zuid-Limburgers hebben, in vroegere jaren, in kleine, gesloten boerengemeenschappen geleefd. Hun hoeves, boerderijen en vakwerkhuisjes lagen verspr... »
In de naam van de vloek Janet was toponymiste verbonden aan het stadsarchief te Born en deed onderzoek naar toponiemen. Laurence en zij woonden op kasteel Grasbroek dat werd omschre... »
Capita Selecta Ze waren bijeengekomen, de promovendi, op de 6e etage van Trans II, op de Uithof van de Universiteit Utrecht, faculteit theologie. De professor nam het woord... »
De Apocriefen Uiteindelijk komt het boek 'Secretum Silentii' in het bezit van de vakgroep 'Apocriefen' van de faculteit Theologie te Utrecht. Het boek bevat het zogenaamde... »
De priesteres Voorzichtig stappen we de koelte in. Boven ons sluit zich het bladerdek. Het is een spel van donkerte en schaduw. De weg trekt zich op naar het plateau het i... »
De veldwerk reünie Telkenmale staken ze de pas Wolfhaag-Gemmenich over: De Pas van Wolfhaag, ook Schutteberg genoemd, begint bij het kasteel Vaalsbroek. De weg begint met een s... »