Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Ambiorix Het is Caesar die in 57 v. Chr. optreedt tegen de samenzwering van de laatste onafhankelijke Belgische stammen, de ‘Belgae’: Bellovaci, Nervii, Atrebates... »
Eiland in de Maas Met een voortschrijdend inzicht rende hij elke dag naar zijn werk bij de Provincie Limburg langs de Maas, de Hoogbrugstraat uit, via de Waterpoort naar de St... »
Het geheim van de Bokkenrijders Aan het altaar in de grot stond de Gavarelle in een lange zwarte tabbaard, en naast hem Geerlingh met een boek in de hand. Op het altaar stonden twee branden... »
Tropismen Nathalie Sarraute gebruikte de term tropismen ter aanduiding van een gevoel vluchtig, kort, maar intens onverklaard. Het was het bestuderen van mensen zonder... »
Hel van het Mergelland Ik ging naar een reünie. Zonder veel verwachtingen. Het was in café de Tramhalte aan het Stationsplein in Roermond. Het was ‘ons kent ons’. Alsof we el... »
De taal van een landschap ‘Hoe kan een landschap nu spreken? Bij nader inzien is dat via de veldnamen of toponiemen. Daarom zijn hier alle veldnamen in Spaubeek verzameld en waar mo... »
In de schaduw van gisteren ‘Ingeslapen door de tijd en nooit wat verandert. Een dorp, een verzameling boerenhuizen rond de kerk, een herberg, een molen, een brouwerij, misschien een ... »
Het Land van Herve In volle glorie lag Aubel weer te pronken op een waterscheiding tussen het stroomgebied van de Bel en het stroomgebied van de Berwijn. Onlosmakelijk verbonde... »
Het verdriet van Limburg Een verhaal over de teloorgang van het Limburgs als lingua franca, aan de hand van de alter ego's: 'de cultuur historica', 'de schrijver', 'de antiquair', 'd... »
De Diana cultus De bokkenrijders vormen het einde van een lange lijn. Maar welke lijn? Dit boek gaat over de zoektocht naar de zogenaamde blue bowl (blauwe kom) oftewel de G... »