Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Villa Kruisdonk Het najaar was ingevallen. De herfsttijloos kleurde paars. Verveeld keek Dolf DaniĆ«ls vanuit zin werkkamer over de Stammender Lange Weide naar het Stammende... »
De erfenis Toen Theodoor en Gertrud waren overleden zijn Herman en Mathias naar Nieuwstadt gehaald op 18-01-1884. Deze kinderen waren toen 8 en 6 jaar oud. Ze worden on... »
Aubelois Het was de 28e augustus 1630 toen de koning Philippe IV van Spanje toestemming gaf aan de inwoners van Aubel een het recht om op de zoveelste van de week de ... »
Aubel Ik zocht een boek over Aubel. Kon er geen vinden, dus schreef ik er zelf maar een.In volle glorie lag Aubel weer te pronken op een waterscheiding tussen het ... »
Vrouwenrade Het idyllische dorpje Vrouwenrade ligt ergens in het Heuvelland, in zichzelf te bestaan. Alles is zoals het ooit is geweest. Plotseling wordt het dorpje opge... »
Guyana - the interior Opeens leek de lucht een stuk vochtiger te worden. Ineens was ook de geur daar. Alsof ik in een plantenkas van een tuinderij liep. Vochtig warme lucht met de... »
Spaubeek - kastelen, kerken & molens De schrijver Spaubeek (1966-*) heeft fysische geografie gestudeerd aan de Universiteit van Utrecht. Dit boek is deel drie van een trilogie die hij schreef ov... »
De idyllische identiteit Door individualisatie, secularisering, schaalvergroting in het sociale en culturele leven, vernederlandsing, veramerikanisering, vercommercialisering, de ind... »
Allerzielen De voettocht naar Avalon is vooral een voettocht naar vroeger. Een voettocht naar de kindertijd toen de grens tussen deze en gene zijde nog vaag en ongedefin... »
De vrouw van de bokkenrijder Er ging altijd een klein vrouwtje bedekt met een sluier op een klein paardje mee met de rooftochten. Vaak nam ze zelf deel aan het mishandelen van de overval... »