Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De Grote Oorlog, kroniek 1914-1918 de Grote Oorlog, kroniek 1914-1918 is de serie in Nederland waarin wordtstilgestaan bij de geschiedschrijving over de Eerste Wereldoorlog. Dit is geenoverbod... »
Duinkerken 1940 <p>Na de razendsnelle ineenstorting van het front in Frankrijk tekende zich een Stalingrad-achtige nederlaag af voor het Britse expeditieleger in Frankrijk. ... »
Globus en de Holocaust Odilo Globocnik beet de gifcapsule kapot kort na zijn gevangenneming en werd begraven in een ongewijd graf aan de oevers van de rivier de Drau. Een stormacht... »
Troje Troje werd een legendarische stad, een stad van gedichten, schilderijen, opera's en films. Maar de stad heeft ook echt bestaan: in 1871 vond de Duitse archeo... »
Sicherheitsdienst! Knolle had gewaarschuwd dat er over zijn persoon ‘niet veel te vinden zou zijn’. Als Duitse inlichtingenman tijdens de Tweede Wereldoorlog kende hij zijn... »
Friedrich Knolle Wat begon als de bestudering van een geluidsband met daarop de stem van SD-officier Friedrich Knolle, leidde tot het schrijven van dit schokkende en onthulle... »
Het geheime leven brieven 2008. In eht vroege voorjaar van 2007 begon Perry Pierik en Wim Huijser aan... »
De grote slagen Verdun De slag om Verdun vormt een van de meest dramatischemomenten uit de Eerste Wereldoorlog. Nadat de strijdaan het westelijk front aan de rivier de Marne wasvas... »
Vanaf vandaag wordt er teruggeschoten <p>Dit boek over de oorlog van nazi-Duitsland tegen<br/>Polen biedt een aantal nieuwe unieke blikvelden.<br/>Allereerst wordt de Poolse oorlogs-economie en<b... »