Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Globus en de Holocaust <p>Odilo Globocnik beet de gifcapsule kapot kort na zijn gevangenneming en werd begraven in een ongewijd graf aan de oevers van de rivier de Drau. Een storma... »
'Neu Turkestan' aan het front Reeds eind 1941, na de inval in de Sovjet-Unie, ontstond aan Duitse zijde het idee tot collaboratie met de islamitische volkeren van de Sovjet-Unie. Hoewel H... »
De Grote Oorlog, kroniek 1914-1918 Met het verschijnen van deel vijftien van De Grote Oorlog, Kroniek 1914-1918, heeft de Stichting Studiecentrum Eerste Wereldoorlog wederomeen mijlpaal bereik... »
Veertiende Bulletin In dit veertiende bulletin wederom een keur aan onderwerpen. Thema’s die onderbelicht zijn komen hier aan bod, zoals Stalins Blitzkrieg tegen Finland. In d... »
Timosjenko en de tweede slag om Charkov Mei 1942 begon vol ambitie aan het Oostfront, zowel aan Duitse zijde, als aan de kant van de Sovjets. De Duitsers waren in het zuidelijke deel van het Oostfr... »
De zwarte magiër <p>'Lebensraum' (levensruimte in het Oosten) en 'Heim ins Reich' (alle Duitsers binnen een grens) waren gestaalde begrippen in het jargon van de nazi's. De g... »
Wehrmacht Tussen 1939 en 1945 hield de Duitse Wehrmacht Europa in de greep. Het Duitse leger was na de vernederende nederlaag van 1918 opnieuw opgebouwd en werd het in... »
De Grote Oorlog, kroniek 1914-1918 De Grote Oorlog, kroniek 1914-1918 is de serie in Nederland waarin wordt stilgestaan bij de geschiedschrijving over de Eerste Wereldoorlog. Dit is geen over... »
De wraak van de leegte In volle coronacrisis verscheen in een paar Vlaamse kranten een oproep van enkele auteurs om zoals in de Decamerone, een aantal verhalen samen te brengen.Toe... »