Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Podcast Grote verwachtingen Dit is de eerste aflevering (van vier) van 'the making of...', waarin Geert Mak in gesprek gaat met Chris Kijne over de totstandkoming het boek 'Grote verwac... »
De goede stad Welke idealen liggen verscholen achter een stadsplattegrond uit 1625? Wat kunnen we leren van de 'mercator sapiens' van Casper Barlaeus? Waarom beheerst het ... »
Reizen zonder John Geert Mak, gevierd en geliefd chroniqueur van Amsterdam, Nederland en Europa, deelt in Reizen zonder John zijn liefde voor en kennis over Amerika. Hij volgt ... »
De ysbreeker de merkwaardige geschiedenis van zestien meter aan de Amstel. Uitgelezen boeken. »
Het ontsnapte land Een oude man droomt in zijn laatste maanden over de eerste reis, van Schiedam naar Zaandam en terug, die hij in de zomer van 1912 maakte.
Amsterdam in bijna 80 boeken Het is de stad van de bruine cafés van Carmiggelt, de ‘jongedames’ van Betje Wolff en Aagje Deken en de provo’s van Harry Mulisch. De stad waar Hanny ... »
De eeuw van mijn vader De eeuw van mijn vader van Geert Mak is een biografie van Nederland in de twintigste eeuw in de vorm van een familiegeschiedenis. Verteld vanuit de keuken va... »
Verleden van Nederland ‘Verleden van Nederland’ verschijnt in geheel vernieuwde heruitgave. Over het verleden stelt iedere generatie andere vragen. Iedere generatie verwerft ni... »