Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De levens van Jan Six <p>Jan Six, zijn portret geldt als het mooiste dat zijn vriend Rembrandt ooit maakte, het hangt – uniek – nog steeds in het familiehuis aan de Amstel. Si... »
Grote verwachtingen In ‘Grote verwachtingen’ vertelt en duidt Geert Mak de recente geschiedenis zoals alleen hij dat kan. Het is het vervolg op het immens succesvolle ‘In ... »
Verleden van Nederland Iedere generatie heeft nieuwe en andere vragen aan de geschiedenis. Geert Mak en vier andere eigenzinnige historici schreven met dit boek een nieuwe, 21ste-e... »
De eeuw van mijn vader Hoe veranderde Nederland van een boerenland in een moderne natie? Geert Mak vertelt de twintigste eeuw door de ogen van zijn eigen familie, vanuit hun keuken... »
Een kleine geschiedenis van Amsterdam <p>In de klassieker Een kleine geschiedenis van Amsterdam vertelt Geert Mak op toegankelijke wijze het verhaal van onze hoofdstad. Aan de hand van personen, ... »
Zand erover De krekel en de sprinkhaan hebben ruzie, al weten ze eigenlijk niet waarom, en de tor en aardworm houden een wedstrijdje wie het boost van allemaal is. Volge... »
De goede stad Welke idealen liggen verscholen achter een stadsplattegrond uit 1625? Wat kunnen we leren van de 'mercator sapiens' van Casper Barlaeus? Waarom beheerst het ... »
In Europa set 'In Europa' bevat de neerslag van een reis die Geert Mak maakte door Europa in het laatste jaar van de twintigste eeuw. De geschiedenis van die eeuw was zijn... »