Boek
Lynn Vos, de mooie molenaarsdochter uit Noordwest Overijssel die na een succesvolle tv-serie een beroemde filmster werd in Engeland, keert terug naar haar geboortestreek om haar vader te helpen die door een val van de trap is uitgeschakeld. Tegelijkertijd wil ze het contact herstellen met commissaris Ben van Arkel met wie ze vroeger een gepassioneerde relatie heeft gehad en die ze, ondanks de glamour van haar huidige status en talloze huwelijksaanzoeken van haar aanbidders, maar niet kan vergeten. Helga van Beuningen, een voormalige society-beauty uit IJsselmonde heeft een gevangenisstraf van vijftien jaar uitgezeten voor een crime passionele: de dubbele moord op haar man en zijn minnares. Ben van Arkel, destijds inspecteur in dezelfde stad, was in 1995 verantwoordelijk voor haar arrestatie. Na haar vrijlating woont ze in Frankrijk samen met Rob Baan, een gepensioneerd geneticus die al sinds hun jeugd verliefd op haar is, maar een rustige levensavond is hem niet gegeven. Helga wordt verteerd door wraak op de man die haar van haar vrijheid beroofde: een obsessie die haar leven en dat van haar minnaar dreigt te beheersen. Ben van Arkel weet niets van Helga's wraakgevoelens. Hij koestert de hernieuwde relatie met Lynn die echter opnieuw onder druk komt te staan als ze betrokken raken bij de jihad, de heilige oorlog, die via de Marokkaanse broers Ahmed en Hassan al-Rachid beangstigend dichtbij komt..Jacob Vis werd maar liefst zes keer genomineerd voor De Gouden Strop, de prijs voor het spannendste boek. Voor zijn boeken krijgt hij altijd 3 of 4 sterren van de VN detective-&thrillergids!Jacob Vis won met De zwarte duivel in 2015 De Diamanten Kogel, de Vlaamse prijs voor de beste Nederlandstalige thriller!De pers over Jacob Vis:"Als een 21-eeuwse historicus iets wil weten over het Nederlandse straatrumoer in de jaren negentig, dan moet hij niet het werk van Mulisch, maar dat van Jacob Vis erop naslaan". (Wilfried Takken in NRC Handelsblad)"De stijl van Vis is verraderlijk subtiel en de opbouw geraffineerd. In zijn boeken gelden eerder literaire wetten dan die van de thriller en dat zal de fijnzinnige lezer bekoren."(Dick Laning in de GPD-dagbladen)"Hard, geestig, maatschappijkritisch, liefdevol en soms angstig dichtbij" (Juryrapport Gouden Strop)"Schitterend en met veel inleving geschreven....en spannend!"(Rinus Ferdinandusse in Vrij Nederland). «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Lynn Vos is in Engeland een beroemde filmster geworden, zij keert terug naar de molen van haar vader om hem te helpen met de molen. Haar vader is tijdelijk uitgeschakeld door een val van de trap. Tijdens haar verblijf komt ze Ben van Arkel tegen, een oude liefde van haar. Helga van Beuningen, ook Madame H. genoemd, leeft in Frankrijk samen met Rob van Baan. Helga heeft een gevangenisstraf uitgezeten van 15 jaar op een dubbele moord op haar ex met zijn minnares. Ben van Arkel is degene die haar heeft vastgezet en het enige wat telt voor Helga is om wraak te nemen op Ben van Arkel. Ben van Arkel wordt belast met een onderzoek naar Jihadisten die geronseld worden.
Het verhaal is opgebouwd uit 3 verhaallijnen en het wordt al snel duidelijk wat twee verhaallijnen met elkaar verbindt. De verhaallijn van het onderzoek naar mogelijke Jihadisten speelt, wat later blijkt, een belangrijke rol in dit geheel. Het ronselen van Jihadisten is een maatschappelijk probleem en schrijver Jacob Vis weet dit op een mooie manier te verweven in het verhaal. Je krijgt als lezer een beeld voorgeschoteld die een verklaring kan geven waarom “kansloze” Marokkanen deze stap nemen.
Het verhaal heeft een mooie diversiteit aan karakters in zich en allemaal hebben ze zo hun eigen bijdrage aan het geheel. De koelheid van Madame H. voel je maar ook de andere kant van haar, als ze op een poeslieve manier iets voor elkaar probeert te krijgen. Het is een vrouw met een zeer duidelijk doel voor ogen en zij zal er alles aan doen om haar doel te kunnen verwezenlijken. Het samenwerken van deze drie verhaallijnen geeft het verhaal een flinke dosis spanning en deze wordt mooi opgevoerd om naar een ontknoping toe te werken.
Jacob vis heeft met zijn eigen fijne en scherpe manier van schrijven wederom een boek neergezet die staat en smaakt naar nog meer verhalen van hem.