Boek
Een waardin die haar echtgenoot bedot met een bedelmonnik, een boerin die verkleed als man de aanbidders van haar dienstmeid opwacht, een boer die aan drie verschillende slagers hetzelfde kalf verkoopt _ in Playerwater, De Dove Bitster en Jan Fijnart wordt gelogen en bedrogen bij het leven.
Rederijkerskluchten als deze zijn in de zestiende eeuw immens populair. Op kermissen, jaarmarkten, vastenavond en een hele reeks andere feesten trekken ze veel toeschouwers. Dat heeft te maken met het verbale en fysieke spektakel waarmee hun opvoering gepaard gaat, met de zeven v's van vechten, vloeken, vrijen, vreten, veinzen, vermommen en verkleden. Horen hoe iemand een list bedenkt, zien hoe die wordt uitgevoerd, en met welke resultaat _ succes of mislukking _, vormt een belangrijke bron van vermaak en ontspanning. Of het nu om huwelijksleed, liefdesleed of handelsleed gaat _ om het ongeluk van anderen is het altijd goed lachen. «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Er zijn nog geen berichten geplaatst op het prikbord van List en bedrog.