Boek
'Een indringend en ontroerend portret van een hufter van wie je ondanks alles gaat houden.' - Lieke Kézér, Veronica Magazine
Als zoon van een agressieve dronkenlap, een afwezige moeder en als pispaal van de school leert Sjors van Linge al heel jong dat liefde en genegenheid niet voor hem zijn weggelegd. Er gloort hoop als hij de mooie, maar kwetsbare Feline leert kennen en ze samen een unieke manier vinden om hun gedeelde eenzaamheid te doorbreken. Maar als Sjors zich, om aan de pesterijen op school en de confrontaties met zijn vader te ontsnappen, aansluit bij een groepje jongens uit de buurt wordt hij onbedoeld meegezogen in een serie even afschuwelijke als hartverscheurende gebeurtenissen waarin hij zowel dader als slachtoffer is.
Om te overleven kan hij niet ander dan zijn vreselijke geheim voorgoed wegstoppen in de donkerste kamers van zijn verleden. Daar broeit, loert en knaagt het voort om jaren later, juist als hij voor het allereerst de kans ervaart om echt iets van zijn leven te maken, tevoorschijn te springen en hem te dwingen tot actie.
Na de successen van de sterk autobiografische romans Weg van Lila en Vaderstad verrast Patrick van Rhijn opnieuw met een aangrijpende roman vol autobiografische elementen. Dagboek van een hufter is het rauwe, ontroerende, schandalige maar steeds met humor en zelfspot geschreven liefdesverhaal van een jongen die worstelt met zijn gestolen jeugd, zijn daaruit ontstane beeld van vrouwen en de verknipte denkpatronen die de meesten van ons zeer bekend zullen voorkomen.
«
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Na de twee boeken "Weg van Lila" en "Vaderstad" moest ik gewoon doorlezen in de boeken van Patrick van Rhijn en ben vol verwachting begonnen aan "Dagboek van een hufter". Het heeft me niet teleurgesteld, sterker nog:wat een geweldig boek! Het verhaal pakt je meteen al vanaf de eerste bladzijde en laat je niet meer los tot je hem uit hebt. Het verhaal is rauw, ontroerend en humoristisch geschreven.
Op de achterzijde van het boek staat: "een indringend en ontroerend portret van een hufter van wie je ondanks alles gaat houden". En daar ben ik het volledig mee eens. Ik kan niet wachten op het volgende boek Big sister live