Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Eindejaarsfeest ‘Iedere man draagt het eeuwige beeld van de vrouw in zich, niet van een of andere vrouw, maar van de vrouw. Dit beeld is van oorsprong onbewust, een oeroud... »
Ulvend Helemaal aan het eind van de wereld ligt het hooggelegen Ulvend op de grens van Nederland en België. Ver van de bewoonde wereld. Te rusten in zichzelf. Best... »
Capita Selecta Ze waren bijeengekomen, de promovendi, op de 6e etage van Trans II, op de Uithof van de Universiteit Utrecht, faculteit theologie. De professor nam het woord... »
Avebury Florian de Beaufort warmde zich nog eens een keer aan zijn houtkachel. Hij mijmerde voor zich uit; Dit was zijn stulpje, zijn thuis. Hier had hij lang naar g... »
Land van Aubel De schrijver heeft fysische geografie gestudeerd aan de Universiteit van Utrecht.Het dorp Aubel ligt ingeklemd tussen de vallei van de Bel in het noorden, en... »
Maria Magdalena Zoals we reeds zagen wordt deze Maria Magdalena beschreven als een ‘priesteres van een vrouwelijke cultus’, een traditie van godinnenverering. Als Maria ... »
De erfenis Toen Theodoor en Gertrud waren overleden zijn Herman en Mathias naar Nieuwstadt gehaald op 18-01-1884. Deze kinderen waren toen 8 en 6 jaar oud. Ze worden on... »
De Codex De Codex Eyckensis is een samengesteld evangeliarium uit de 8e eeuw op basis van twee handschriften die vermoedelijk vanaf de 12e eeuw tot 1988 een convoluut... »
De schuurkerk van Spaubeek De schuurkerk is een kerk van een bijzondere soort. Kerken namelijk die wat het gebruik betreft, waren onderworpen aan het zogenaamde simultaneum. Dat wil ze... »
Villa Valkenhorst De schrijver/dichter Ruud Offermans (1966-*) heeft fysische geografie gestudeert aan de Universiteit van Utrecht. Hij woont momenteel in Zuid-Limburg, met ee... »