Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Yvette Toch leidt door de jaren de constante aanvallen van paniek tot een soort loutering. Je raakt niet meer zo snel van slag af en je weet dat mensen niets aan je... »
Isles of Scilly Ze stonden op Samson Hill de zonsondergang gade te slaan. Rechts van hun lag Samson en links Tresco met daar tussenin Puffin Island, Stony Island en Green Is... »
De heks van Hoensbroeck De laatste als heks verbrande vrouw in de Nederlanden, in 1743. Toen er nog volop heksenprocessen gaande waren in de Landen van Overmaas.Marie Ponts maakte d... »
Het Land van Herve In volle glorie lag Aubel weer te pronken op een waterscheiding tussen het stroomgebied van de Bel en het stroomgebied van de Berwijn. Onlosmakelijk verbonde... »
De Apocriefen Uiteindelijk komt het boek 'Secretum Silentii' in het bezit van de vakgroep 'Apocriefen' van de faculteit Theologie te Utrecht. Het boek bevat het zogenaamde... »
Land van Aubel De schrijver heeft fysische geografie gestudeerd aan de Universiteit van Utrecht.Het dorp Aubel ligt ingeklemd tussen de vallei van de Bel in het noorden, en... »
HSP-cultus Waar Aron enkel het voorkomen van een hogere sensitiviteit bij bepaalde personen vaststelde en dit meetbaar maakte, groeide er sinds de eeuwwisseling een soo... »
De dissertatie Ze konden makkelijk over elkaars verschillen heen stappen. Als taal gebruikten ze het lingua franca: het Limburgs. Dit Voerense dialect, nog altijd de lingua... »
De vrouw van de bokkenrijder Er ging altijd een klein vrouwtje bedekt met een sluier op een klein paardje mee met de rooftochten. Vaak nam ze zelf deel aan het mishandelen van de overval... »
Spaubeek - biografie van een landschap Een cultuurhistorische studie van de voormalige gemeente Spaubeek.
De schrijver heeft fysische geografie gestudeerd aan de Universiteit Utrecht. Hier heeft h... »