Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Dora Bruder <p>In een oude krant uit 1941 leest de schrijver Patrick Modiano aan het eind van de jaren tachtig een opsporingsbericht: ‘Vermist: een vijftienjarig meisj... »
Trilogie van een beginnend schrijverschap Afwezige ouders, een vroeggestorven broer, een schooltijd op internaten, moeizaam overleven en het Parijs van de jaren zestig – ziedaar de elementen die de... »
Het circus komt voorbij 'Het circus komt voorbij' is een liefdesgeschiedenis tegen de achtergrond van het Parijs uit het begin van de jaren zestig. Vanaf hun eerste toevallige ontmo... »
Aardige jongens In de omgeving van Parijs staat het lyceum Valvert, bestemd voor jongens uit rijke, liberale kringen. Deze jongens zijn vrijwel allemaal door hun ouders in d... »
Kleedkamer in kindertijd ‘Toen ik haar zag zitten achter het smeedijzeren hekwerk tussen café en biljartzaal, kon ik haar gelaatstrekken niet meteen goed onderscheiden. Buiten sch... »