Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De Paus van Satan De 19de eeuwse auteur Joris-Karl Huysmans infiltreerde in het satanistische milieu van Parijs en kwam er op het spoor van "de Paus van Satan", die de komst v... »
Pelléas en Mélisande "Pelléas en Mélisande" is een toneelstuk van de in het Frans schrijvende Vlaamse auteur Maurice Maeterlinck, die in 1911 vereerd werd met de Nobelprijs Li... »
De keizerin van Mexico Cannes, juni 1882. De vijftienjarige Maxime wordt ontvoerd en naar Zotte Charlotte gebracht, de zus van de Belgische koning Leopold II, ooit Keizerin van Mex... »
Nostradamus in Orval Antiquair Karel Rombaut wil met zijn boek aantonen dat hij als nazaat van Lodewijk XVII (1785-1795?) een troonpretendent van Frankrijk is. Maar voor hij zijn... »
De Mythe van de rechtvaardige rechters In 1991 was Patrick Bernauw met zijn essay "Mysteries van het Lam Gods" verantwoordelijk voor een opleving van de interesse voor de "kunstroof van de eeuw": ... »
Legenden van Lagelande Zijn deze Legenden van Lagelande een proeve van blackout poetry, en dus stiftgedichten… of zeer korte griezelverhalen? Allebei, neem ik aan. Ik ben al enke... »