Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Max Havelaar facsimile 'Lieve hart mijn boek is af, mijn boek is af!'schreef Multatuli op 13 oktober 1859. Hij had zojuist de laatste hand gelegd aan het manuscript van zijn roman ... »
Max Havelaar De <em>Max Havelaar</em> is een aanklacht. Tegen koloniale uitbuiting en de corrupte bureaucratie in Nederlands-Indië in de negentiende eeuw. En tegen de in... »
Woutertje pieterse De geschiedenis van Woutertje Pieterse wordt door velen beschouwd als één van de belangrijkste Nederlandse klassiekers en doet zeker niet onder voor Max Ha... »
Saïdjah en Adinda Toegelicht door dr. G.W. Huygens In Indonesië is de Max Havelaar in het algemeen slechts bekend door het verhaal van Saïdjah en Adinda, dat het droevige lo... »