Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Multatuli. Een zelfportret Een donderslag, een aardbeving _ er is nauwelijks een passende metafoor te bedenken voor de schok die Max Havelaar bij zijn verschijnen in 1860 teweegbracht ... »
Liefdesbrieven In 1912 verscheen de tiendelige serie <i>Brieven van Multatuli</i>, uitgegeven door zijn weduwe als ‘bijdragen tot de kennis van zijn leven’. Het is nog ... »
Max Havelaar Lees deze editie! NRC-redacteur Gijsbert van Es hertaalde en bewerkte deze klassieker in soepel en modern Nederlands, met respect voor Multatuli's taal uit d... »
Max Havelaar met zombies Max Havelaar met Zombies van auteur Martijn Adelmund is een moderne hervertelling van de grootste Nederlandse klassieker aller tijden.De Amsterdamse koffieha... »
Saidjah en Adinda Sa ah en Adinda is een beroemd liefdesverhaal.
Het staat in het boek Max Havelaar van Multatuli.
Het verhaal gaat over twee kinderen van arme Indische boeren... »