Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Krimp in het Latijn? In 1841 verscheen het eerste proefschrift in het Nederlands. Colleges in het Latijn haalden de twintigste eeuw niet. De hbs van 1863 bereidde zonder klassiek... »
Jacob van Lennep Jacob van Lennep (1802-1868), gangmaker en spotter, vrouwenliefhebber en hulpvaardig vriend. Hij leidde een fascinerend leven, gespleten tussen de bedrukkend... »
Kasteel Groeneveld Kasteel Groeneveld behoort tot onze belangrijkste buitenplaatsen. Het kasteel dankt deze positie aan zijn prachtige ligging, zijn voorname uitstraling en doo... »
De Tachtigers In de literatuurgeschiedenis staan De Tachtigers bekend als een groep die een revolutie in de verstarde Nederlandse literatuur veroorzaakt heeft. Maar wie le... »
Krimp in het Latijn? In 1841 verscheen het eerste proefschrift in het Nederlands. Colleges in het Latijn haalden de twintigste eeuw niet. De hbs van 1863 bereidde zonder klassiek... »
Jacob van Lennep Jacob van Lennep, gangmaker en spotter, vrouwenliefhebber en hulpvaardig vriend. Hij leidde een fascinerend leven, gespleten tussen de bedrukkende moraal en ... »
Amsterdam in bijna 80 boeken Het is de stad van de bruine cafés van Carmiggelt, de ‘jongedames’ van Betje Wolff en Aagje Deken en de provo’s van Harry Mulisch. De stad waar Hanny ... »
Historiezucht Tot de negentiende eeuw was geschiedenis een voorrecht, een luxe voor geleerden en de elite. Rond 1800 veranderde dit: in heel Europa eigenden burgers zich d... »