Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Historiezucht Tot de negentiende eeuw was geschiedenis een voorrecht, een luxe voor geleerden en de elite. Rond 1800 veranderde dit: in heel Europa eigenden burgers zich d... »
De zomer van 1823 In 'De zomer van 1823' maken twee Leidse studenten, de latere schrijver Jacob van Lennep en de stijfdeftige Dirk van Hogendorp een soort inspectietocht door ... »
Seks in Limburg Seks in Limburg van Marita Mathijsen verhaalt over een zeer geletterde vrouw die met kennis en ervaring van nu terugkijkt op haar jeugd in het Limburg van de... »
L Wat lazen negentiende-eeuwers? Wat betekende lezen voor hen? Waar haalden ze hun boeken vandaan, wie waren hun favoriete auteurs en op welke uitgaven werd he... »
Amsterdam in bijna 80 boeken Het is de stad van de bruine cafés van Carmiggelt, de ‘jongedames’ van Betje Wolff en Aagje Deken en de provo’s van Harry Mulisch. De stad waar Hanny ... »
Heeft wetenschap nut? Heeft wetenschap nut? Deze vraag is even briljant als absurd. Absurd omdat er maar weinig mensen zullen twijfelen aan de toegevoegde waarde die de moderne we... »
Niet schrikken mama Vrouwen hebben veel meer mogelijkheden dan vroeger. Maar hoe wordt die vooruitgang daadwerkelijk ervaren? Zijn vrouwen zelfverzekerder geworden dan vroeger? ... »
Mulisch Het oeuvre van Harry Mulisch is complex en intrigerend. Die complexiteit staat de samenhang niet in de weg, en die samenhang sluit op zijn beurt weer niet de... »
L Wat lazen negentiende-eeuwers? Wat betekende lezen voor hen? Waar haalden ze hun boeken vandaan, wie waren hun favoriete auteurs en op welke uitgaven werd he... »