Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Jacob van Lennep Jacob van Lennep (1802-1868), gangmaker en spotter, vrouwenliefhebber en hulpvaardig vriend. Hij leidde een fascinerend leven, gespleten tussen de bedrukkend... »
Amsterdam in bijna 80 boeken Het is de stad van de bruine cafés van Carmiggelt, de ‘jongedames’ van Betje Wolff en Aagje Deken en de provo’s van Harry Mulisch. De stad waar Hanny ... »
De Bildungsroman van het Verenigd Koninkrijk Het Algemeen-Nederlands Verbond (ANV) en de Werkgroep Verenigd Koninkrijk der Nederlanden (VKN) lanceren samen een reeks van acht publicaties over de Lage La... »
Vroeger is ook mooi Voor een verbijsterd publiek begon Marita Mathijsen haar Huizinga-lezing in de deftige Leidse Pieterskerk met de zin: `Ik heb een oud hondje. Binkie. Hij is ... »
Een winter vol verhalen Toen duidelijk werd dat ons een langere periode van thuisblijven, thuiswerken en thuis lezen te wachten staat, vroegen wij een aantal geliefde auteurs een ve... »
Seks in Limburg Seks in Limburg van Marita Mathijsen verhaalt over een zeer geletterde vrouw die met kennis en ervaring van nu terugkijkt op haar jeugd in het Limburg van de... »
Jacob van Lennep Jacob van Lennep, gangmaker en spotter, vrouwenliefhebber en hulpvaardig vriend. Hij leidde een fascinerend leven, gespleten tussen de bedrukkende moraal en ... »
Amsterdam in bijna 80 boeken Het is de stad van de bruine cafés van Carmiggelt, de ‘jongedames’ van Betje Wolff en Aagje Deken en de provo’s van Harry Mulisch. De stad waar Hanny ... »
De zomer van 1823 In 'De zomer van 1823' maken twee Leidse studenten, de latere schrijver Jacob van Lennep en de stijfdeftige Dirk van Hogendorp een soort inspectietocht door ... »