Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Radetzkymars Roths meesterwerk Radetzkymars beschrijft de ondergang van de Habsburgse monarchie aan de hand van de geschiedenis van de familie Trotta. De stamvader van de... »
Radetzkymars In Radetzkymars (1932) vertelt Roth de laatste jaren van de Habsburgse monarchie aan de hand van het verhaal van de familie Trotta. Het hoofdpersonage is Car... »
De blonde neger en andere portretten <p>In koffiehuizen, variététheaters en nachtbrakerskroegen of slenterend langs de straten van Wenen, Berlijn en Parijs ontmoette Joseph Roth (1894-1939) ti... »
De buste van de keizer en andere verhalen In deze uitgave zijn de mooiste verhalen van Joseph Roth bijeengebracht – de meeste voor het eerst in Nederlandse vertaling –, zoals het titelverhaal ‘... »
De Kapucijner Crypte De Kapucijner Crypte is de laatste roman die Joseph Roth voor zijn dood publiceerde en kan gelezen worden als een vervolg op Radetzkymars. In de gelijknamige... »
Het spinnenweb ‘Het spinnenweb’ is het duistere, visionaire debuut van Joseph Roth, een van de grootste literaire genieën van de twintigste eeuw. In het middelpunt van... »
Biecht van een moordenaar ‘Waarom is onze moordenaar vandaag zo somber?’ Die zin vormt de opmaat tot de biecht van de Rus Goloebtsjik, die in het Russische restaurant Tari-Bari in... »