Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Perlefter & Vanochtend kwam een brief ‘Momenteel schrijf ik over het leven van een Duitse burgerman tot 1928,’ noteert Joseph Roth in een brief van 27 februari 1929 aan Stefan Zweig.Volgens d... »
Biecht van een moordenaar De Rus Goloebtsjik beweert een moord te hebben gepleegd. Ook beweert hij een spion te zijn, en de bastaardzoon van een prins. Jaren later vertelt hij zijn ve... »
Het sprookje van de 1002e nacht Joseph Roth werd in 1894 geboren in Brody in Galicie en diende tijdens de Eerste Wereldoorlog in het keizerlijk leger. Als journalist maakt hij vele reizen o... »
Radetzkymars In Radetzkymars (1932) vertelt Roth de laatste jaren van de Habsburgse monarchie aan de hand van het verhaal van de familie Trotta. Het hoofdpersonage is Car... »
Spoken in Moskou <P>In 1926 reist Joseph Roth voor de Frankfurter Zeitung door de Sovjet-Unie, van Kiev tot Moskou en Odessa. Roth is nieuwsgierig naar het sociale experiment... »
Het sprookje van de 1002e nacht ‘Het sprookje van de 1002e nacht’ van Joseph Roth gaat over Mizzi Schinagl, een meisje van plezier. Zij brengt een nacht door met de sjah van Perzië als... »