Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Raadselvader De bekende schaakjournalist Berry Withuis (1920-2009) werdgrootgebracht in een gereformeerd gezin. Als twaalfjarige raaktehij zijn geloof in God kwijt. Later... »
Na het kamp Na de Tweede Wereldoorlog keerden circa 13.000 Nederlandse joden en verzetsmensen uit de kampen terug naar het vaderland. Landgenoten hadden meestal geen ide... »
Vrouw en vrijheid Een fel betoog voor een kritischer feminisme en tegen identiteitsdenken
<em>‘Feminisme betekent voor mij niet dat vrouwen beter of anders zijn dan mannen,... »
Raadselvader De bekende schaakjournalist Berry Withuis (1920-2009) werdgrootgebracht in een gereformeerd gezin. Als twaalfjarige raaktehij zijn geloof in God kwijt. Later... »
De vrouw als mens Van vrouwen in de Kamer of in het kabinet kijkt niemand meer op, maar toen in juni 2006 twee vrouwelijke fractievoorzitters een dito minister lieten struikel... »
Geen tijd verliezen Achtendertig was Jeanne Bieruma Oosting toen ze zichzelf in 1936 op een Parijse expositiezelfbewust presenteerde als schilderes. Haar <em>Zelfportret in werk... »
Opoffering en heroiek de mentale wereld van een communistische vrouwenorganisatie in naoorlogs Nederland, 1946-1976 »
Leve het leven Het boek Leve het leven. Over vrijheid en de biografie bevat de uitgebreide en geannoteerde tekst van de 47ste Huizinga-lezing, die op vrijdag 7 december is ... »
Weest manlijk, zijt sterk Pim Boellaard was een held- een verzetsheld, maar ook een held in de wijze waarop hij zijn jaren in de zwaarste concentratiekampen doorstond. Tijdens zijn g... »
Raadselvader De bekende schaakjournalist Berry Withuis (1920-2009) werdgrootgebracht in een gereformeerd gezin. Als twaalfjarige raakte hij zijn geloof in God kwijt. Late... »