Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Natura morte Ons land telt een aantal natuurhistorische musea. Eén grote, een krap dozijn kleinere en een hele rits kleintjes. Allemaal verzamelen ze objecten uit de lev... »
Het ontstaan van dier en mens Jelle Reumer behandelt in dit college de geschiedenis en ontwikkeling van de gewervelde dieren. Hij begint bij de vroegste levensvormen in het water en het o... »
De Nederlandse Boekengids 2018-1 Het meest toonaangevende tijdschrift over boeken en ideeën in de Lage Landen, zes keer per jaar tientallen pagina's essays, boekbesprekingen, interviews en ... »
De Nederlandse Boekengids 2016-2 De Nederlandse New York Review! 6x p/j 40 pp. nieuwe boekencultuur met essays, interviews, rubrieken en signalementen over non-fictie in de breedte, op papie... »
Opgeraapt Opgevist Uitgehakt Was Nederland altijd zon plat landje? Wanneer lag Winterswijk aan zee? Waarom kon je van Hoek van Holland naar Harwich lopen? De antwoorden op die vragen beg... »
Evolutie en seks Seks is een zaak die het leven doordrenkt. In dit hoorcollege van een uur spreekt Jelle Reumer over de biologische achtergrond van seks en de evolutionaire z... »
Zonder de meteoriet waren we er niet De grote panda zit in zijn bamboebos, hij knaagt langzaam op een taaie scheut en bekommert zich om niets. Dat vindt hij fijn. Het interesseert de grote panda... »