Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Nobel op de kaart Nederland heeft een nieuwe Nobelprijswinnaar: Ben Feringa, de man achter moleculaire machines, is de winnaar van de Nobelprijs voor scheikunde 2016. Het tota... »
Het ontstaan van dier en mens Jelle Reumer behandelt in dit college de geschiedenis en ontwikkeling van de gewervelde dieren. Hij begint bij de vroegste levensvormen in het water en het o... »
Schatten van het mammoetstrand Schatten van het mammoetstrand<br/><br/>Over speuren in grondlagen, opgraven onder water en vissen naar fossielen<br/><br/>Het jongste stukje Nederland, Maas... »
Een geschiedenis van de paleontologie Al eeuwenlang worden fossielen gevonden, maar wat ze precies waren, bleef lang een raadsel. In dit hoorcollege neemt paleontoloog Jelle Reumer je mee in het ... »
De mierenmens Niets wijst erop dat de evolutie het ontstaan van de mens als doel heeft gehad. En niets wijst erop dat het leven draait om één enkel individu. Hoe komt he... »
Teveel De coronacrisis van 2020 wees de mensheid op haar kwetsbaarheid. Miljoenen werden ziek of stierven. Maar het probleem is groter: de hele aarde is ziek. Op de... »
Wildpark Rotterdam In het kielzog van 's werelds meest succesvolle diersoort Homo sapiens hebben steeds meer dieren en planten hun leefgebied naar de stad uitgebreid. Bergketen... »
Migratie MIGRATIE IS VAN ALLE TIJDEN EN VAN ALLE ORGANISMEN OP AARDEOveral in de wereld is migratie – vooral die van de mens – een actueel politiek thema. Maar ei... »
Jelle's weekdieren De geweldig saaie maar ook ontzettend interessante axolotl, het nare maar toch zeer geliefde lieveheersbeestje, de wonderlijke seksuele aantrekkingskracht va... »