Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Een knipoog van de tijd "Dichten is fietsen op de Mont Ventoux" dichtte Jan Kal in 1974 in zijn sonnet 'Mont Ventoux'. Het is "ijdelheid en het najagen van wind". Sinds mijn kennism... »
Tranen voor Tommy De Mont Ventoux. Waarom oefent deze kale, 1911 meter hoge berg in de Provence zo’n aantrekkingskracht uit? De Ventoux op fietsen is ‘onuitsprekelijk verm... »
Wonen in de Waterstraat deel 2 In juni 1959 werd ik geboren in de Waterstraat in het Brabantse dorp/stadje Uden. In juni 2025 had ik een reünie in de buurt waar ik ben opgegroeid. Ik zag ... »
Het waterkanaal Columns, korte verhalen en andere stukken over smeltende buren, over een ondergelopen straat en seksuele voorlichting rond 1970, over een 'romantische' achte... »
Mooi van ... In maart 2013 werd ik aangesteld als gemeentedichter van Bernheze, een gemeente van zes kernen in het oosten van Noord-Brabant. Een paar weken later verschee... »
Verlossing “Gerda hoopte op verlossing. Wanneer die haar deelachtig zou worden wist ze niet.” Aldus de beginregels van het titelverhaal. Ook andere personages in ... »
Vroeger komt nooit meer terug 1977-1981. Zeven jongens uit Brabant en Limburg. Ze studeren aan de universiteit van Nijmegen. De tijd is op drift, maar ze bewonen kamers op een studentenga... »