Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Tot dusver niets aan de hand door Sylvia Witteman Er is niet leukers dan afluisteren. Wie goed oplet kan op straat, in winkels, in het openbaar vervoer of waar dan ook de vreemdste gesprekken opvangen. Willekeu... »
Boodschappen zonder leesbril door Sylvia Witteman Zoals we weten ziet Witteman de zaken scherp. De gevolgen zijn niet altijd te overzien; dan wint de hebzucht het een keer van de verlegenheid, maar blijkt de aa... »
Staatsieportret van een stofzuiger door Sylvia Witteman Waarom bent u eigenlijk (niet) getrouwd? Wat doen al die boodschappenwagentjes op de zeebodem? Kunt u het woord 'douchegel' nog lezen zónder aan een stekelig di... »
Gekke wijven en andere types door Sylvia Witteman De gehaaide schoolpleinmoeder, de wandelende wijnfles, de zeikerd, de bemoeimoeder, de tijd voor mezelf-moeder, de bescheidenheid zelve, de begrijpende echtgeno... »
Een royale portie meeuwen door Sylvia Witteman Een nieuwe worp Witteman-columns: felrealistisch proza met een lach en een traan, een bron van genoegen voor boekenwurmen en ongeschoolde arbeiders van alle lee... »
Spuitluiers, slaapgebrek en onvoorwaardelijke liefde door Marcel Langedijk <i>‘Baby’s roken lief en teder, ja, absoluut heel schattig allemaal, maar als je even niet oplette, kwamen er onvoorstelbare hoeveelheden ontlasting en braaksel... »
Twee katten en wat honden door Simon Carmiggelt Carmiggelts liefde voor katten is bekend. In de bundel <i>Poespas</i> spelen katten een voorname rol. Maar ook voor honden had hij een zwak. In deze bundel kome... »
Dwalen door Amsterdam door Simon Carmiggelt Van 1946 tot en met 1982 schreef Simon Carmiggelt zijn dagelijkse column ‘Kronkel’ in Het Parool, met als decor vaak de Amsterdamse binnenstad. Ter gelegenheid ... »
Voeden, verschonen en in de wieg mikken door Annie M.G. Schmidt Annie M.G. Schmidt dankt een belangrijk deel van haar populariteit aan de boeken die ze schreef voor kinderen. Maar hoe dacht deze eigenwijze schrijfster over k... »