Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De nazi-leerling door Mischa Cohen ‘De nazi-leerling’ vertelt het verhaal van Dick Woudenberg (1928), zoon van NSB-topman Hendrik Jan Woudenberg. Vanaf zijn vroege jeugd kreeg hij een eersteklas ... »
Zeevaarders in de Gouden Eeuw door Anne Doedens & Jan Houter Zonder zeelieden was de Gouden Eeuw er nooit geweest. Zonder door hen bedreven handelsvaart en visserij was de unieke bloei van Nederland in de zeventiende eeu... »
Nederlands slavernijverleden door Henk den Heijer Het Nederlandse slavernijverleden is actueler dan ooit. Tot eind vorige eeuw trok het voornamelijk de aandacht van wetenschappers, maar tegenwoordig heeft bijna... »
Geheim België door Kenneth Lasoen <p>De Belgische geheime dienst is even oud als het land zelf en, na die van het Vaticaan, zelfs de oudste inlichtingendienst ter wereld. De Staatsveiligheid en ... »
Wij en het Ik-tijdperk door John Jansen van Galen & Jouke Turpijn <p><b>Een meeslepende en actuele cultuurgeschiedenis over Nederland vanaf 1980 tot aan onze coronatijd.</b>
Op de drempel van 1980 verscheen <i>Het Ik-tijdperk... »
Statige Dames en Heren door Michel Meissen 56 levensverhalen die - als puzzelstukjes - met elkaar verbonden zijn en naar tijd samenvallen met ontstaan en ontwikkeling van de Republiek der Zeven Verenigde... »