Welkom op Boeklezers.nl

Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »

Meedoen

Recensies van Vogel door O. Jung-Hee

Vogel is 2 keer gerecenseerd. De gemiddelde score is 3.0. Het boek is 2 keer gelezen.
Anoniem
- Vogel
 
 
 
 
 
(4)

Een bijzondere roman van een Koreaanse schrijfster. Een zusje en broertje worden in de steek gelaten door hun vader en moeder. Met de mensen in de buurt van hun wezenflat bouwen ze een band op om te overleven.. In Zuid Korea komt nog veel armoede voor en de sociale voorzieningen zijn een stuk minder dan in het Westen. De kinderen klampen zich vast aan elkaar en aan hun dromen om te overleven. Inlevend en indringend geschreven

- Vogel
 
 
 
 
 
(4)

De Koreaanse Schrijfster Oh Jung-hee schreef met 'Vogel' een gedeeltelijk authobiografical roman. Een wonderlijk, bizar en pijnlijk verhaal over zusje en broertje die alleen op verlaten flat proberen te overleven. Hun vader en moeder verlieten hen en mensen in de buurt houden een oogje in het zeil. Dat de cultuur in Zuid Korea en dan vooral onder arme mensen niet te vergelijken is met die in het Westen zal niet verbazen. Dat men daar honden waarvan men de ene dag houdt de volgende dag opeet, en dat men slaan en mishandeling vrij normaal vindt, zal lezer wel ontzetten. Mij wel in elk geval. Goed en indringend geschreven.