Boek
Nelleke Noordervliet is de schrijfster van het Boekenweek Essay 2013.
Aan het eind van de achttiende eeuw wordt op een Caribisch eiland een gruwelijke moord gepleegd. Het slachtoffer is de vrouw van suikerplanter en slavenhouder Jacob Rivers. Meer dan twee eeuwen later reist Jacobs verre nazaat Ada van de Wetering naar het eiland om het mysterie rond de moord te ontrafelen en om haar verdwenen adoptiebroer te vinden. Tijdens die zoektocht blijkt dat de levens van alle personages worden geraakt door de koloniale geschiedenis van uitbuiting, onderdrukking en bevrijding.
ÂNelleke Noordervliet toont de blijvende invloed van ons slavernij-verleden.  Trouw
ÂEen krachtig geschreven, rijke roman.  Dagblad De Limburger
ÂPelican Bay is met vaart geschreven en heeft een plot die je moeiteloos door het boek
heen jaagt, maar het literaire vlechtwerk waar je naar kijkt is ingewikkeld genoeg.  Het Parool
ÂEen knappe, veelomvattende roman  avontuurlijk en vaak geestig, die je steeds dwingt tot doorlezen.  NRC Handelsblad
ÂEen monumentale roman die als een bouwdoos in elkaar zit.  HP/De Tijd
ÂEen aanwinst voor de black case.  Het Parool
Over de dwarsligger®
De dwarsligger® is een compleet boek in een handzaam formaat. Een boek dat past in een handtas en zelfs in je broekzak of binnenzak. Een boek dat je overal en op elk moment kunt lezen. Met zijn kleine formaat  12 bij 8 centimeter  en lichte gewicht  gemiddeld nog geen 145 gram  is de dwarsligger® met één hand vast te houden en dus gemakkelijk te lezen. «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Er zijn nog geen recensies voor dit boek.