Boek
Wonen met een puber is niet gemakkelijk. En met die puber praten al helemaal niet. Vaak lijken pubers onbenaderbaar voor ouders en ouders lijken niet te luisteren naar wat de puber wil. Als ouder heb je het beste met je tiener voor. maar je aanpak heeft juist een averechts effect.
Adele Faber en Elaine Mazlish hebben een nieuwe benadering gevonden voor een open dialoog tussen ouders en tieners. Waarbij wederzijds respect central staat. In NOU EN? geven ze tips en voorbeelden van hoe het in de praktijk kan en welke communicatietechnieken daarvoor nodig zijn. In stripverhalen worden van herkenbare situaties de do's en don'ts uitgelegd.
In plaats van bevelen te geven... ... kun je het probleem beschrijven
In plaats van de tiener aan te vallen... ... kun je beschrijven wat je voelt
In plaats van gevoelens te negeren... ... kun je ze met een word of geluid erkennen
In plaats van e schulde te geven... ...kun je informatie geven
In plaats van dreigen... ... kun je een keuze bieden
Adele Faber en Elaine Mazlish zijn international erkende opvoeddeskundigen en hebben met hun eerdere bestsellers miljoenen gezinnen geholpen. Ze geven lezingen en hun groepsworkshops worden over de hele wereld gebruikt. «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Er zijn nog geen verbanden gelegd.