Boek
Laatste deel Amazone-reeks belicht het werk van Rosalie en Virginie Loveling die er voor in de negentiende eeuw zeer vooruitstrevende opvattingen op na hielden
In hun tijd kon het werk van de Vlaamse schrijfsters Rosalie (1834-1875) en Virginie (1836-1923) Loveling al rekenen op de grote waardering van critici als E.J. Potgieter en J. ten Brink. Maar pas nu wordt duidelijk hoe vooruitstrevend de opvattingen van deze zusters waren. Zij schreven niet alleen aangrijpende verhalen waarin zij de eigentijdse werkelijkheid ‘realistisch’, sober en beheerst weergaven, maar namen ook nadrukkelijk geavanceerde standpunten in over intellectuele, filosofische en maatschappelijke vraagstukken. Als vrouw eisten zij het recht op om te studeren en te schrijven.
Dit is het zevende en laatste deel in de Amazone-reeks. Voor eerder verschenen titels in deze reeks zie www.aup.nl. «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Er zijn nog geen recensies voor dit boek.