Boek
Mindmaps visualiseren gedachten, ideeën, complexe projecten en organisatiestructuren eenvoudig, overzichtelijk en doeltreffend. Bedrijven en organisaties gebruiken mindmapping dan ook steeds meer om ingewikkelde onderwerpen overzichtelijk te maken, plannen uit te werken, nieuwe ideeën te ontwikkelen en te innoveren.Auteur Hans Buskes legt uit wat mindmapping is en hoe je deze techniek gebruikt voor het maken van diverse plannen (beleid, marketing, communicatie), het bewaken van tijd en doelen, bij brainstormsessies, onderhandelingen, crisissituaties. Ook geeft hij tips voor de aanschaf van softwaretools om zelf mindmaps op de computer te maken.Het boek is bestemd voor professionals: van advocaten tot zoölogen, van ambtenaren tot zelfstandige ondernemers. Maar ook voor iedereen die zoekt naar nieuwe methoden om complexe informatie tot de kern terug te brengen en tegelijkertijd krachtig visueel weer te geven. Met als doel er meer uit te halen.Hans Buskes is communicatiestrateeg en oprichter van Communicabus. Hij heeft ruime ervaring met interim communicatie managementopdrachten en advisering bij complexe communicatieprojecten. Daarbij past hij met veel succes mindmapping toe. Hij geeft zon vijftien jaar mindmaptrainingen bij onder meer gemeenten, ondernemers, industrie, banken en advocaten in en buiten Nederland. Hans heeft een drukbezochte mindmapblog op mastermindmaps.wordpress.com.Deze ebook editie is geoptimaliseerd voor weergave op tablets, maar kan ook gelezen worden op e-readers, computers en smartphones. «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
“Mindmappen maakt het mogelijk om met minder moeite meer te bereiken. ... mindmapping is als geen andere techniek in staat om informatie te filteren, te bewerken en te visualiseren”. De insteek van dit boek van Hans Buskes is om de categorie “bruikbare zakelijke toepassingen” een forse stimulans te geven.
Op het eerste gezicht is het een boek dat meteen uitnodigt om te mindmappen. De oriëntering is in landscape formaat. Als je het boek openslaat dan is links voornamelijk tekst en rechts de mindmaps. Stilistisch goed gevonden.
In heldere bewoordingen en makkelijk leesbaar wordt de lezer door het land van mindmapping geleid. Met heldere voorbeelden wordt zowel aan een beginnende mindmapper als een gevorderde mindmapper handvatten gegeven om mindmaps te maken. Wat zeker helpt is dat de schrijver een aansprekende kapstok gebruikt om mindmappen als zinvol instrument te tonen.
De kapstok bestaat uit: kracht van mindmappen (o.a. omzet verdubbelen met een blue ocean brainstorm), mindmappen en advocatuur (o.a. visueel maken van arresten), mindmapping en communicatie (o.a. opstellen communicatieplan), managen met mindmaps (o.a. hoe beheers je grote projecten), presenteren 2.0 en mindmaps in de journalistiek. Ook zijn een aantal pagina’s gewijd aan mindmapping software.
De insteek van de schrijver is wat mij betreft geslaagd. Wil je meer weten van mindmappen en mindmappen als zakelijke toepassing, lees dit boek!