Welkom op Boeklezers.nl

Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »

Meedoen

Manieren om naar huis terug te keren

- Manieren om naar huis terug te keren
 
 
 
 
 
(4)

Mooi boek over de generatie Chilenen net na de dictatuur. De generatie die nog kinderen was en niet de last van de angst en onderdrukking hoefden te ervaren zoals hun ouders, dit leidt tot een vreemde paradox wat prachtig verwoord is door Zambra.
Het verhaal wordt deels verteld vanuit een jong jongetje tijdens de dictatuur, die net niet goed begrijpt wat er om hen heen gebeurt en door dezelfde jongen twintig jaar later die inmiddels schrijver is en zijn gevoelens op papier probeert te zetten.
Deze roman voelt erg modern en toch toegankelijk door de stijl en aan de andere kant ook een beetje ongemakkelijk door de (herkenbare?) ünheimische beschrijving van quarterlife crisis van de hoofdpersoon.
Zeker een aanrader voor mensen die meer moderne Latijns-Amerikaanse literatuur willen lezen en eigenlijk moderne literatuur in het algemeen. Geen aanrader voor liefhebbers van action-packed thrillers.

Meer recensies