Boek
Hoe een Vietnamese bootvluchteling gelukkig werd met een Nederlandse vrouw in hun haringkraam. Hoe een Amsterdamse Lufthansa-medewerker een zwarte Amerikaanse toerist aan de haak sloeg. Hoe een Iraniër als Jozef meedeed aan het kerstspel in een asielzoekerscentrum en verliefd werd op de Hollandse Maria. Let's make love bevat 27 portretten van gemengde relaties in multicultureel Nederland. De bundel is een unieke gezamenlijke inspanning van journalisten die zijn verbonden aan de meest uiteenlopende media. Milco Aarts (De Telegraaf), Brigitte Ars (onzeWereld), Liddie Austin (Red), Hassan Bahara (Contrast/VN), Hans van der Beek (Het Parool), Marc Broere (lokaalmondiaal), Hulya Cigdem (Brabants Dagblad), Carine Damen (HP/De Tijd), Sara van Gorp (Esta), Annet de Groot (Algemeen Dagblad), Antoinette de Jong (NRC Handelsblad), Olivier Heimel (Esquire), Margalith Kleiwegt (Vrij Nederland), Corine Koole (Linda), Steffie Kouters (Volkskrant Magazine), Frénk van der Linden (Nieuwe Revu), Edwin Oden (Psychologie Magazine), Hilbrand Rozema (Nederlands Dagblad), Antoinette Scheulderman (JAN), Lisette Thooft (Happinez), Joke Tromp (Margriet), Coen Verbraak (de Volkskrant/VN), Robert Verkerk (ANP), Arjan Visser (Trouw), Pieter Webeling (Rails), Merike Woning (Metro), Renate van der Zee (Opzij). «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
In Let's make love zijn verschillende verhalen geschreven door verschillende Nederlandse journalisten. Alle verhalen gaan over ralties van Nederlanders met iemand uit het buitenland. dit kan verschillen van een ouder stel, een van de eerste italiaanse immigranten met Ria uit Oldenzaal of een jong homo stel waarvan de een stamt uit Turkije en de ander uit Dongen. Dit levert interessante portretten op, soms een beeld van een relatie, soms meer een persoonlijke historie.
Niet alle verhalen zijn zo romantisch als je zou denken, zo is er een gesprek met een Nerderlander en een Spaanse wat uitloopt op een klaagzang over wat de een te veel doet en de ander te weinig, tot op het punt dat de lezer begint te twijfelen of de relatie überhaupt wel bestaanrecht heeft. Sommige hoofstukken hebben een hoog Libelle gehalte.
Toch zou ik het boek aanraden, het leest makkelijk door, geeft mooie psychologische en culturele schetsen en laat zien dat elke relatie uniek is.
Een aanrader voor iedereen die een itiem kijkje wil in multiculturele relaties in het huidige Nederland. Een afrader voor mensen die geinteresseerd zijn in harde feiten en objectieve biografiën.