Boek
Latijn is een oude taal, maar we worden er nog altijd door omringd. Er zijn Latijnse opschriften te vinden op bruggen, oude torens en gebouwen en wie een diploma ontvangt vindt daar doorgaans ook een Latijnse tekst op.
Dat Latijn door sommigen als 'een beetje eng' wordt ervaren, komt volgens historicus René van Royen ook een beetje door de onderwijstraditie. Het onderwijs is eeuwenlang gefocust geweest op regels en uitzonderingen die in sneltreinvaart en allemaal zo compleet mogelijk geleerd moesten worden. Nuttig of niet, de beginnende leerling moest alles weten, ook de talloze afwijkingen die in het echt amper voorkomen.
Volgens van Royen is zo onterecht de indruk gewekt dat het Latijn een taal is die uitsluitend is weggelegd voor de topsporters op taalgebied met geheugens van staal. Met Latijn . een taal voor iedereen probeert hij het eens op een andere manier. Begin met een gewone Nederlandse zin en kijk hoe die in elkaar zit. Vraag je vervolgens af hoe een Romein hetzelfde zou zeggen en kijk welke regels en woorden hij toepast. Door op die manier stap voor stap door de taal te reizen, wordt Latijn volgens de historicus een gewone en begrijpelijke taal.
RenĂ© van Royen is als historicus verbonden aan de Universiteit van Amsterdam. Eerder publiceerde hij onder meer samen met Sunnyva van der Vegt de boeken Asterix en de waarheid en Asterix en de wijde wereld. «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Er zijn nog geen recensies voor dit boek.