Boek
Het Blonde Beest, de Beul, de Slager vanPraag: Reinhard Heydrich was een vande gevaarlijkste mannen van het DerdeRijk. Hoofd van de Gestapo, tweedeman onder Himmler in de SS, meedogenloosReichsprotektor in Bohemen enMoravië, en voorzitter van de beruchteWannseeconferentie, waar werd beslotentot de systematische uitroeiing van allejoden in Europa. Hij paarde een scherpeintelligentie en politieke vaardighedenaan een totale gewetenloosheid. Zijnpersoonlijkheid en reputatie warenangstaanjagend. Hij was net zo belangrijkals Göring, Eichmann, Himmler,Goebbels, Hess en Speer die allemaalbang voor hem waren, of liever gezegdvoor de gevoelige informatie die hij doorzijn geheime netwerk van spionnen hadlaten verzamelen over hun privélevens.Tegelijkertijd was Heydrich cultureelontwikkeld, een sportman, begenadigdmusicus en toegewijd vader.
In 1942 werd hij door twee Tsjechischeverzetsmensen vermoord in zijn openMercedes. Als represaille gaf Hitler zijnberuchte bevel tot de liquidatie van hetnabijgelegen Lidice en duizendenTsjechische verzetsmensen en joden.
Deze eerste serieuze biografie vanHeydrich is gebaseerd op nieuwe bronnenen bevat tot nu toe onbekend materiaalover zijn vooraanstaande rol in deEndlösung, en legt de waarheid bloot achterzijn vermeende joodse achtergrond volgens velen de voedingsbodem van zijnantisemitisme en zelfhaat. «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Er zijn nog geen recensies voor dit boek.