Boek
Louise Benda woont tot haar vijfde op Java. Overdag speelt ze buiten en 's nachts leeft ze in een geheimzinnige wereld waarin fantasie en werkelijkheid moeilijk van elkaar te onderscheiden zijn. In 1939 vertrekt het gezin naar Europa. Louise wil terug naar Java, maar vanwege de oorlog moet ze samen met haar vader onderduiken. Later waagt ze zich aan een reconstructie van het verleden.'Het werk van Helga Ruebsamen is sprankelend, baldadig en hartstochtelijk.' - JuryrapportAnna Bijns Prijs «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Het is 1974. Gerarda Mak, 19 jaar oud, en haar vriend Ron, 18 jaar, zijn dolgelukkig met elkaar. Ze hebben elkaar op het werk leren kennen, bij het Marine Bedrijf in Den Helder, en verhuizen na hun trouwen naar Westerland, waar ze sam... »