Boek
"In 1940 studeerde Ank Spronk af aan het Genootschap Kunstbeoefening, maar het zou nog tot 1970 duren eer zij eraan toekwam van het geleerde ook haar beroep te maken. Sindsdien mag zij zich buigen op een omvangrijk oeuvre van honderden etsen, grote en kleine, waaronder ook veel ex librissen. In de loop der tijd heeft Spronk een eigenzinnige en intu eve stijl ontwikkeld. In haar etsen weet zij een heel eigen steer op te roepen in prachtige, ingetogen kleuren met een voorliefde voor Pruisisch blauw en sepiabruin. Katten zijn voor haar een belangrijk gegeven, maar het landschap waarin de kat zich bevindt, is minstens zo belangrijk. Het zijn welhaast sprookjesachtige, paradijselijke werelden die Spronk ons voortovert. Katten bij volle maan in een donker bos. of dromend in de avondzon. een kat die over een regenboog loopt, maar ook heuse kattenportretjes legt zij vast op de etsplaat.."
Martin Lacet in De Gelderlander, 6 oktober 2004, ter gelegenheid van de overzichts-tentoonstelling
In 'De katten van Ank Spronk' vindt u een gevarieerde selectie uit het kattenoeuvre van Ank Spronk (1919): etsen van klein tot groot, portretten van haar eigen katten, Egyptische prenten en - natuurlijk - een flink aantal ex librissen. Tevens is het verhaal 'Kattigheden van Micio en Titus' opgenomen, Dit verscheen in 1978 bij Pen en Burijn in Ulvenhout in een gelimiteerde oplage vergezeld van een handgedrukte ets. «
Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Er zijn nog geen recensies voor dit boek.