Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Tegentijds eigendraads Met zijn eigenzinnige blik op de actualiteit is rector en voormalig senator Rik Torfs een van de scherpste opiniemakers van Vlaanderen. Of het nu gaat over p... »
De kerk is fantastisch! <p>De beschrijving van de kerk die Rik Torfs in ‘De kerk is fantastisch’ geeft, is niet altijd mooi. Vaak wel. Maar de kerk is ook een plaats van verrott... »
Tijdgeest <p>‘Dat is toch niet meer van deze tijd!’ We horen het vaak. Maar wat betekent het nu precies? Hoe kunnen we de tijd waarin we leven beter begrijpen? Lat... »
Tegentijds eigendraads Met zijn eigenzinnige blik op de actualiteit is rector en voormalig senator Rik Torfs een van de scherpste opiniemakers van Vlaanderen. Of het nu gaat over p... »
Onder senatoren Twee professoren, twee senatoren. Een vrouw en een man. Een sp.a'er eneen CD&V'er. Twee vijftigers met een uitgesproken mening. Een bundel citatenvan senator... »
Wie gaat er dan de wereld redden? Kun je hondstrouw zijn en toch overspel plegen? Hoe ongezond is gezond verstand? Kun je solidair zijn door in luxe te leven? Is individualisme beter dan coll... »
Over morgen Declinisten vrezen dat de wereld om zeep is. Ecofundamentalisten wenden de klimaatcrisis aan om een vervreemdende levenswijze op te leggen. Populisten en col... »
Tijdgeest 'Dat is toch niet meer van deze tijd!' We horen het vaak. Maar wat betekent het nu precies? Hoe kunnen we de tijd waarin we leven beter begrijpen? Laten we e... »
Kardinale deugden Nu we de totale vrijheid hebben bereikt, heeft het weinig zin meer om over zonden te spreken. Als vanzelf wordt het toch weer interessant om over deugden na ... »