Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Goochelen met informatievaardigheden In onze kennisintensieve samenleving neemt het aanbod van informatie voortdurend toe. Het is essentieel dat leerlingen de vaardigheden leren om die veelheid ... »
Hamlets knopen Hamlets knopen is een eigentijds drama over broers die een familiebedrijf voortzetten. De strijd om de opvolging wordt de vader noodlottig.In Hamlets knopen ... »
Monumenten Julian en Susan zijn zomerkamp begeleiders eind jaren 70. Julian komt uit Nederland en Susan uit Zwitserland. Ze ontmoeten elkaar tijdens een tour langs de o... »
Valsheid in geschrifte Theo schrijft een roman over de jonge Eveline, die met haar alter ego een traumatische ervaring beleeft. Terwijl ze herstelt van de gebeurtenissen doet ze ee... »
Een odyssee Ruim duizend jaar na het vertrek van Odysseus in Homerus’ epische gedicht brengt de ik-figuur in Een odyssee een zeilboot van Kalamáta naar een overwinter... »
Hof van Eden Op een voorjaarsdag in 1978 vlucht Bram uit Nederland. Hij strandt in een bosrijk gebied aan de oever van de Süre in Luxemburg. Hier start hij de camping Ho... »
Goochelen met informatievaardigheden In onze kennisintensieve samenleving neemt het aanbod van informatie voortdurend toe. Het is essentieel dat leerlingen de vaardigheden leren om die veelheid ... »
Overmacht Gedurende de burgeroorlog in El Salvador in de jaren tachtig, gebeurde er de vreselijkste dingen. De regering verdedigde de landeigenaren die op hun beurt de... »
Vluchten Peter den Hollander VluchtenVluchten is het aangrijpende relaas van een generatie jongeren op drift. Op een ingenieuze manier verweeft Peter den Hollander de... »