Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De wonderen van de heilbot In de jaren dat hij werkte aan 'Hokwerda s kind' registreerde Oek de Jong in zijn dagboek de wonderlijke ontstaansgeschiedenis van deze roman. Hoe een kort v... »
De inktvis 'De inktvis' van Oek de Jong bestaat uit twee novellen over initiatie en loutering. In het titelverhaal trekt de Siciliaanse visser Damiano zich terug op een... »
Eckhart nu Meister Eckhart (1260-1327), een van de grootste middeleeuwse mystici, staat tegenwoordig volop in de belangstelling.<br/>Zijn preken en traktaten worden int... »
Man zonder rijbewijs <P>Oek de Jong, die nooit heeft willen autorijden, neemt alsnog rijles. Plaats van handeling is Amsterdam, de stad waar hij al bijna vijftig jaar woont en di... »
Cirkel in het gras Cirkel in het gras, Oek de Jongs tweede roman, bevat het verhaal van de journaliste Hanna Piccard. Ze gaat naar Rome als correspondente voor een Nederlandse ... »
Een man die in de toekomst springt In de periode tussen 'Cirkel in het gras' en 'Hokwerda's kind' publiceerde Oek de Jong onder meer 'Een man die in de toekomst springt'. In reisverhalen en pe... »
Hokwerda's kind <p>Lin Hokwerda groeit op in Birdaard, aan de Dokkumer Ee. Ze is haar vaders oogappel, maar hij is onbetrouwbaar en wreed. Op haar tiende verhuist ze met haa... »
De magie van het beeld Oek de Jong kijkt naar kunst en zoekt het ongrijpbare, om het vervolgens voor ons allemaal onder te woorden te brengen. Negen jaar lang schreef Oek de Jong v... »
Brief aan een jonge Atlas Brief aan een jonge Atlas bevat vijf onbekende, autobiografische teksten uit het begin van Oek de Jongs schrijverschap en een speciaal voor deze uitgave gesc... »