Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Hokwerda's kind Lin Hokwerda (27) raakt verstrikt in een verhouding met de vijf jaar oudere Henri, lasser op een booreiland. Ze heeft gebroken met haar familie en haar besta... »
De wonderen van de heilbot In De wonderen van de heilbot toont Oek de Jong beurtelings zijn kwaliteiten als romanschrijver en essayist: beeldende beschrijvingen van een spectaculaire z... »
Het visioen aan de binnenbaai In 'Het visioen aan de binnenbaai' betreedt de lezer de persoonlijke wereld van de Oek de Jong. Hij ziet als het ware de achterkant van het weefsel waaruit d... »
Het glanzend zwart van mosselen In de autobiografische essaybundel Het glanzend zwart van mosselen beantwoordt Oek de Jong vragen die onmisbaar zijn voor wie dieper wil doordringen in de we... »
Man zonder rijbewijs - Grote Letter Uitgave Halverwege de zestig besluit Oek de Jong, die nooit heeft willen autorijden, alsnog rijles te nemen. Plaats van handeling is Amsterdam, de stad waar hij al b... »
Eckhart nu Meister Eckhart (1260-1327), een van de grootste middeleeuwse mystici, staat volop in de belangstelling. Zijn preken en traktaten worden intensief gelezen, n... »
Churchill en de Nederlanders 'Ze zijn volkomen egoïstisch en vochten pas toen ze werden aangevallen en toen slechts voor een paar uur.' Zo oordeelde Winston Churchill over Nederland in ... »
Winter in Amsterdam In ruim negentig zwart-witfoto’s heeft fotografe Marie-Jeanne van Hövell tot Westerflier Amsterdam in beeld gebracht op het moment dat de stad door kou, s... »