Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Over redactie Wie alle richtlijnen en adviezen van De Schrijfbibliotheek netjes heeft opgevolgd, zou in staat moeten zijn de ideale tekst te schrijven. Toch valt er nog al... »
Geluk in de negentiende eeuw Wat is geluk? Nederlandse jongeren behoren tegenwoordig tot de gelukkigste ter wereld, maar in de negentiende eeuw worstelde menigeen met fatsoensregels en k... »
Cultuur onder vuur Kort nadat nazi-Duitsland in mei 1940 Nederland binnenviel en de capitulatie een feit was, ging men op zoek naar geschikte locaties om de Duitse troepen onde... »
Het boek en het badwater Een hartstochtelijk pleidooi voor het papieren boek. Een ideaal cadeau voor iedereen die het papieren boek een warm hart toedraagt. <br/><br/> Al jaren romme... »
Het boek en het badwater Een hartstochtelijk pleidooi voor het papieren boek. Een ideaal cadeau voor iedereen die het papieren boek een warm hart toedraagt.Al jaren rommelt het op de... »
Lucebert - De zin van het lezen Dichter en beeldend kunstenaar Lucebert was een verwoed lezer. Tijdens het lezen maakte hij aantekeningen in zijn boeken. Die commentaren, onderstrepingen en... »
De lezende Lucebert Luceberts werk heeft al velen geïnspireerd en enkele van zijn dichtregels vonden hun weg in het collectieve bewustzijn, zoals Âalles van waarde is weer... »
Het boek en het badwater Een hartstochtelijk pleidooi voor het papieren boek. Een ideaal cadeau voor iedereen die het papieren boek een warm hart toedraagt.Al jaren rommelt het op de... »
Met een drukpers de oceaan over Ergens op de bodem van de Stille Oceaan liggen nog de restanten van een Nederlandse drukpers, overboord gegooid in 1824 toen op het schip dat de pers vervoer... »