Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Het glas van Casanova Onder de Hollywoodletters sterft Aldous Huxley op lsd, in Delfzijl loopt Simenon een blauwtje, op Jura verbrijzelt een kreeft zowat de hand van George Orwell... »
Is u bekend met het alfabet <p>In veel opzichten doet Athenaeum Boekhandel denken aan de Bibliotheek van Babel uit het beroemde, gelijknamige verhaal van Jorge Luis Borges. Er zijn veel... »
In de schaduw van de Parnassus Wie wel eens in antiquariaten komt, zal vertrouwd zijn met de aanblik van grote hoeveelheden poëzie van op het eerste gezicht anonieme dichters. Het zijn de... »
Moeders lichaam Piet van der Molen is een kinderloze vrijgezel die nooit heeft gewerkt enaltijd thuis is blijven wonen, in het Zuid-Limburgse dorp Oirsbeek.Broers of zussen ... »
Eenzaamheid Het thema eenzaamheid laat niemand onberoerd. Joris vanCasteren is er, misschien omdat hij als baby wekenlang in eencouveuse lag, afgescheiden van enig mense... »
Zoon / Son Koos Breukel fotografeert zijn oudste zoon Casper sinds diens geboorte in 2000. Het resultaat is een reeks intieme en soms ontroerende portretten, die niet a... »
Lelystad In Lelystad doet Joris van Casteren verslag van zijn nieuwbouwjeugd, vol vandalisme en valse liefdes. Op hilarische wijze laat hij zien hoe het is om op te g... »
De man die 2 1/2 jaar dood lag Een man ligt al tweenhalf jaar dood in zijn huis voor hij gevonden wordt. Vijftien met zendertjes uitgeruste otters vechten om hun voortbestaan. Op station L... »
Het been in de Ijssel Joris van Casteren is de nieuwsgierigste schrijver van Nederland. Hij bijt zich vast in ogenschijnlijk terloopse gebeurtenissen die achteraf bepalend blijken... »