Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De heruitvinding van de samenleving Merkel, Sarkozy en anderen roepen het failliet uit van de multiculturele samenleving en Jan Blommaert geeft hen gelijk. 't Is te zeggen: als we het nieuwe ex... »
Het Belgisch migrantendebat Heruitgave van de analyse die, met de ongemakkelijke conclusie dat ons migrantendebat door en door rechts was, in 1992 insloeg als een bom. Wat is er ruim de... »
Superdiversiteit en democratie 'Vlamingen maken na 22 uur geen lawaai meer. Ze spreken Nederlands, zijn punctueel en vinden gezondheid heel belangrijk. De Vlamingen leven niet op straat, z... »
De 360 werknemer De relatie van de mens tot arbeid is de afgelopen decennia wezenlijk veranderd, met als hoogtepunt de invoering van flexicurity. In dit boek geven de auteurs... »
Populisme De globalisering en het neoliberalisme hebben ideeën en cultuur herleid tot een format waarmee geld te verdienen valt. Kwaliteit wordt gemeten aan het succe... »
Stadslucht De stad wordt alsmaar populairder. Steden bieden volop kansen op werk, handel, uitwisseling, vermaak, tolerantie, persoonlijke ontplooiing of simpelweg op ee... »
Socialisme voor (her)beginners Er is de laatste decennia nogal wat stof gevallen over socialisme. Een hele generatie jongeren groeit op zonder enige voeling met socialistische idealen en s... »