Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Kinderkroniek 1940-1945 Tijdens de Shoah zijn ongeveer 18.000 Joodse kinderen vermoord. Een paar honderd kinderen keerden terug uit de kampen. Enkele duizenden overleefden door onde... »
Ode aan het ei In dit boekje lees je alles wat je ooit wilde weten over het ei. Hoeveel eten we er in Nederland, en was het er nou wel of niet eerder dan de kip? Je leest o... »
Het grote dieren gedichten boek De verhouding tussen mens en dier is raadselachtig. Wij mesten dieren om ze te slachten en op te eten, maar tegelijkertijd houden we van ze. We raken ontroer... »
Amsterdam in bijna 80 boeken Het is de stad van de bruine cafés van Carmiggelt, de ‘jongedames’ van Betje Wolff en Aagje Deken en de provo’s van Harry Mulisch. De stad waar Hanny ... »
Rapenburgerstraat 1940-1945 Aan de vooravond van de Tweede Wereldoorlog was de Rapenburgerstraat een even gewone als uitzonderlijke straat in het hart van de Amsterdamse Jodenbuurt. Gew... »
Hoe Tarzan de Tour de France won <b>'Guus Luijters geeft ook de lezer weer zijn eigen jeugd cadeau.' <i>Het Parool</i></b>
<b><i>
</i></b>Amsterdam, jaren vijftig. Als Tom niet zit... »