Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De terugkeer van het lesgeven In het hedendaagse onderwijs lijkt de rol van leraren geminimaliseerd te zijn. Ze moeten een ‘coach’ zijn of een ‘lerende onder lerenden’ en leerling... »
Waar is het onderwijs goed voor? Onder redactie van Chris Hermans.Vrijheid van onderwijs, zoals geregeld in Artikel 23 van de Grondwet, is op dit moment weer volop onderwerp van debat. Eén ... »
Onderwijsonderzoek Er bestaat veel literatuur over de methoden en technieken van onderwijsonderzoek. Maar deze ‘orthodoxe’ inleidingen hebben vaak weinig aandacht voor meer... »
Het prachtige risico van onderwijs ‘Een intellectuele kanonskogel’– Simon Verwer, leraar filosofie en Frans.‘Biesta breekt een lans voor de professionaliteit van leraren.’– Machiel... »