Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
Heilig Nijkerk Nijkerkse beroeringen - die naam kreeg in de achttiende eeuw een protestantse opwekking die in Nederland veel ophef veroorzaakte. Maar wat weten we eigenlijk... »
Synodestad Synodestad gaat over Dordrecht in de jaren 1618 en 1619, toen daar de eerste Europese topconferentie in Nederland plaatsvond. Meer dan honderd politici, prof... »
Heilig Nijkerk Eén dorp, één kerk, één geloof - in Hoevelaken lijkt de 'gewone' hervormde dorpskerk al eeuwenlang te domineren. Maar klopt dat beeld wel?Het moerasgebi... »
Eiland na de Reformatie Tijdens de Tachtigjarige Oorlog werd in Nederland de gereformeerde religie ingevoerd. Als gevolg van de wisselvallige politieke en militaire ontwikkelingen v... »
Ramp of redding? De protestantse synode besloot in 2016 dat de kerkorde aan een ingrijpende herziening toe is - precies 200 jaar nadat koning Willem I een algemeen reglement ... »
Spoken op het kerkhof Zoals alle mensen hebben ook Nederlandse protestanten altijd verhalen verteld. Vroeger deden ze dat bij het haardvuur, tegenwoordig op het internet. De prote... »
Een gereformeerde jongen Velen heeft Arie van Deursen groot plezier bezorgd met zijn boeken over de zeventiende eeuw. Deskundigheid, humor en een leesbare stijl stonden daarvoor gara... »
Het volk achter de VU <p>In <em>Het volk achter de VU</em> belicht historicus Fred van Lieburg de geschiedenis van het ontstaan van de Vrije Universiteit in Amsterdam. In 1878 str... »