Boeklezers.nl is een netwerk voor sociaal lezen. Wij helpen lezers nieuwe boeken en schrijvers ontdekken, en brengen lezers met elkaar en schrijvers in contact. Meer lezen »
De bonobo en de tien geboden Hebben we religie nodig om goed te zijn? Frans de Waal beantwoordt deze vraag door te kijken naar apen en andere dieren. Hoe dicht ze ook bij ons staan, in e... »
Mijn familiealbum Al meer dan dertig jaar bestudeert Frans de Waal apen in dierentuinen, onderzoekscentra en in het wild. Van de duizenden foto's die hij door de jaren heen ma... »
Anders <p>Frans de Waal buigt zich over verschillen in sekse en gender bij de mens en andere dieren. Hij maakt hierbij gebruik van zijn grote kennis van onze naaste... »
De Bonobo en de tien geboden Hebben we religie nodig om goed te zijn? Frans de Waal beantwoordt deze vraag door te kijken naar apen en andere dieren. Hoe dicht ze ook bij ons staan, in e... »
Een tijd voor empathie Het vermogen om emoties van anderen te kunnen meevoelen is een zeer oude verworvenheid, die zich volgens Frans de Waal in ons lichaam én in onze geest heeft... »
Zijn we slim genoeg om te weten hoe slim dieren zijn? Wat is het verschil tussen menselijke en dierlijke intelligentie, en vooral: hoe komen we daarachter? Kan een octopus gereedschap gebruiken? Weten chimpansee... »
De aap en de filosoof Frans De Waal primatoloog en volgens Time magazine een van de honderd invloedrijkste personen van het moment is auteur van onder meer Van nature goed en De a... »